شناخت و خرید چوب روسی یا چوب نراد

در این صفحه تلاش شده تا تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت خرید و فروش چوب روسی و شناخت انواع چوب روس همراه با نکاتی در پیرامون صادرات و واردات چوب نراد  به صورت خلاصه عنوان گردد. خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات تخصصی با صبر و شکیبایی به مطالعه این صفحه بپردازید. لازم به ذکر است که چوب نرم (Softwood) مانند خانواده درختان کاج، سرو و صنوبر در لفظ عامیانه بازار ایران به چوب روسی معروف هستند، از این رو در سایت بازار چوب از لفظ چوب روس یا چوب نراد استفاده کرده ایم.

صادرات چوب روسی (سوزنی برگان)

بزرگترین تامین کنندگان و صادرکنندگان این نوع چوب درقاره آسیا و اروپا به ترتیب کشور های؛ روسیه، فنلاند، سوئد، لتونی، بلاروس، آلمان، اکراین، لیتوانی هستند. همچنین در قاره آمریکا کشور های؛ کانادا، آمریکا، برزیل و شیلی از جمله صادر کنندگان اصلی چوب نراد به شمار میروند.

حجم صادرات سالیانه چوب کاج، سرو و صنوبر در کل جهان به عددی بالغ بر 40 میلیارد دلار برآورد میگردد. جهت کسب اطلاعات تخصصی میتوانید در سایت ترید مپ حجم تجارت انواع چوب روسی را مشاهده بفرمایید.

0
USD

واردات چوب روسی

واردات چوب روسی به ایران عمدتا از کشور روسیه، بلاروس، اکراین و در معدود مواردی از کشور های فنلاند و استونی انجام شده است. این کالا عمدتا به صورت فله از طریق دریایی، ریلی و جاده ای به مرز های شمال و شمال غربی ایران راه پیدا میکنند. لازم به ذکر است ایران با حجم رسمی حدود 110 میلیون دلار همواره به عنوان یکی از واردکنندگان بزرگ و رو به رشد در سطح جهان تلقی میشود.

چوب های وارداتی در گونه، سایز و درجه کیفی متفاوتی (A – B – C – D) به صورت تر یا خشک به بازار داخلی توسط تجار چوب عرضه میگردد.  و در این راستا ما در گروه بازرگانی نصر امکان واردات قطعی جهت مصارف داخلی و واردات موقت جهت صادرات مجدد چوب روسی را هم اکنون دارا میباشیم.

0
USD

انواع چوب روسی (کاج و صنوبر)

عمده چوب روسی وارداتی به ایران به دو خانواده اصلی کاج و صنوبر تعلق دارند. با توجه به خواص مکانیکی هر کدام، کاربرد متفاوتی برایشان تعریف گشته است. نکته بسیار مهم در هنگام خرید چوب روسی اطلاع کافی از نیاز های پروژه خود و اشراف بر مشخصه فنی انواع گونه های چوب است، به گونه ای که خریدار بتواند میان نیاز خود و چوب های موجود ارتباط صحیحی را برقرار سازد.

درخت صنوبردرخت کاج

در سمت راست عکس بالا درخت کاج و در قسمت سمت چپ تصویر درخت صنوبر قابل مشاهده میباشد.

ابعاد چوب روسی

عمده تولیدکنندگان الوار نراد و کاج ابعاد استانداردی را جهت برش مقاطع دایره ای اعمال میکنند. در جدول زیر میتوانید بازه ای از رایج ترین ابعاد چوب روسی را مشاهده کنید. این ابعاد با توجه به نوع چوب، متفاوت میباشد از این رو جهت اطلاع از جزئیات هر یک از چوب های قابل عرضه به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

ضخامت 1.5 الی 30 سانتی متر
عرض
5 الی 50 سانتی متر
طول
80 الی 720 سانتی متر
چوب ضخامت cm عرض cm طول cm
بریوزا
2.2
10
300
بریوزا
2.2
10
400
بریوزا
5
10
400
بریوزا
5
15
400
بریوزا
10
10
300
بریوزا
10
10
400

قیمت چوب روسی

جهت استعلام قیمت چوب روسی میتوانید با در اختیار داشتن اطلاعات کامل و متراژ مورد نظر با ما در ارتباط باشید تا مقرون به صرفه ترین راهکار را به شما پیشنهاد دهیم.

تفاوت چوب نراد تر و خشک

یکی از مهمترین عوامل در ارزشگذاری انواع چوب که سوزنی برگان نیز شامل آنها میشوند، میزان رطوبت است. این عمل توسط دستگاه رطوبت سنج و طبق استاندارد بین المللی ASTM مورد آزمایش قرار میگیرد. خشک کردن چوب یک فرایند محسوب میشود که توسط مجموعه های صنعتی طبق روال زیر صورت می‌پذیرد.

بدوا و در موارد متعدد روش خشک کردن طبیعی الخصوص در مقیاس های نیمه صنعتی در کشور های کمتر توسعه یافته متداول است. در گروه دوم استفاده از کوره های چوب خشک کنی در مقیاس صنعتی که باعث کاهش چشمگیر زمان فرایند می‌شود، قرار دارد. در مبحث چوب روسی به دلیل صنعتی بودن و حجم عظیم تولید در آن کشور ها چوب نراد به صورت صنعتی خشک می‌شود.

میزان خشک بودن با درصد رطوبت بیان میشود، برای مثال اعداد کمتر از ۲۰ درصد در دسته خشک ها قرار می‌گیرند. هر چند که در فرایند حمل و انبار داری چوب درصد رطوبت افزایش یا کاهش خواهد یافت، اما معیار اصلی همان فرایند صنعتی مذکور قلمداد میشود. اتمام این پروسه باعث بروز تغیرات شگرفی در خواص مکانیکی و طول عمر چوب سوزنی برگان خواهد شد. (در جدول زیر میتوانید برخی از مولفه های برآورد شده را مشاهده کنید)

در این بخش میتوانید دفترچه مشخصه فنی تخخصی چوب های نرم (softwood) را از سایت NIST دریافت کنید (جهت دانلود اینجا کلیک کنید)

کاربرد چوب نراد یا روس

فروش چوب نراد روسی

فروش داخلی چوب روسی در انبار تهران و گمرک

امکان فروش با شرایط عالی به کشور های منطقه

خرید و حمل مستقیم چوب روسیه و بلاروس توسط مجموعه بازرگانی نصر

ترانزیت چوب روسی

کشور ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی آن امکان ترانزیت انواع کالا را فراهم آورده است. ما در گروه بازرگانی نصر با اشراف بر دانش تامین چوب و انواع فرآروده های چوبی، در اختیار داشتن امکانات حمل و نقل بین الملل و تجربه کافی در کوشش هستیم تا شرایط بهتری را برای خریداران بین المللی خود فراهم سازیم.

ما با در اختیار داشتن زنجیره حمل با محوریت ایران و ایجاد دفاتر خارجی امکان تامین پایدار با مزیت های رقابت به نسبت کشورهای تولید کننده برای برخی از کشور ها فراهم آورده ایم. کوتاه شدن زمان ترانزیت، تسهیل مراودات مالی، کاهش هزینه ثابت و پایداری در تامین کیفیت محور از جمله خدمات مجموعه بازرگانی نصر میباشد

واردات و صادرات چوب

عراق

امارات

کویت

عمان

قطر

بحرین

عربستان

افغانستان

مصر

آفریقا جنوبی

کنیا

موزامبیک

هند

پاکستان

گالری تصاویر چوب روسی

NASR GROUP

1 Videos