همه چیز درباره چوب سخت یا چوب جنگلی

سخت چوب ها یا به اصطلاح چوب های جنگلی به انگلیسی (Hardwood) یکی از دسته‌های اصلی درختان است که از نظر ساختاری و خصوصیات فیزیکی تفاوت هایی با درختان نرم (Softwood) دارند. اصطلاح “Hardwood” در واقع به درختان پهن برگ اشاره دارد که دارای چوب ارزشمند و سنگین از گونه های سوزنی برگان هستند. درختان سخت بیشتر در مناطق معتدل و گرمسیری یافت می‌شوند و از جنگل‌ها و جنگلچه‌ها برداشت می‌شوند. این درختان به دلیل ساختار سلولی چگالتر و بافتی متفاوت، مقاومت بیشتری نسبت به فشار، خمش و سایش دارند. از این رو، چوب سخت به عنوان مواد اولیه صنایع ساختمانی و تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، برخی از درختان سخت معروف شامل بلوط، درختان ماهون، راش، افرا، گردو و … می‌باشند. چوب سخت معمولاً در صنایع مبلمان‌سازی، کفپوش‌ها، ساختمان‌سازی، ساخت ابزار و صنایع دستی استفاده می‌شود. 

Beech wood
تامین چوب راش از کشور های گرجستان، ترکیه، رمانی، بلفارستان
اینجا کلیک کنید
Alder wood
تامین چوب توسکا از روسیه، بلاروس، اکراین و ترکیه
اینجا کلیک کنید
Birch wood
تامین چوب توس (بریوزا) روسیه و بلاروس
اینجا کلیک کنید
Previous slide
Next slide

صادرات چوب در سطح جهانی

چوب سخت در جهان به صورت رسمی حجم تجارت بالغ بر 11 میلیارد را به خود اختصاص داده. عمده این چوب ها از گونه بلوط، راش، افرا، زبان گنجشک (اش)، توس و انواع چوب های گرمسیری میباشند. چوب های گرمسیری عمدتا توسط کشورهای  تایلند و مالزی در آسیا، بزریل در آمریکای جنوبی و بسیاری از کشور های آفریقایی به بازار های بین المللی عرضه میشود.

الباقی چوب های سخت عرضه شده به بازار جهانی توسط اتحادیه اروپا (الخصوص کشور آلمان و کشور های حوزه بالکان) و آمریکای شمالی تامین میشود. همچنین آمریکا، چین، ژاپن، کره، اتحادیه اروپا مصر و ویتنام از جمله وارد کنندگان اصلی چوب های سخت بشمار میروند.

0
USD

واردات و فروش انواع چوب جنگلی

گروه بازرگانی نصر با بیش از دوهه فعالیت تخصصی در صنعت چوب ایران و جهان، مفتخر است خود را به عنوان واردکننده چوب های جنگلی منجمله راش، توسکا، بریوزا و بلوط معرفی کند. با صبر و شکیبایی از تنوع محصولات ما دیدن کنید و سوالات خود را از ما بپرسید.

صادرات و واردات چوب

قبول سفارش تامین برای انواع چوب جنگی جهت مصارف داخلی و خارجی

صادرات چوب جنگلی

توسعه صادرات فرآورده های چوبی ایران بدون آسیب به جنگل ها و منابع طبیعی کشور با هدف ارز آوری و اشتغال زایی از جمله مهمترین زمینه های فعالیت گروه بازرگانی نصر قلمداد میشود.
کشور ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی آن امکان ترانزیت انواع کالا را فراهم آورده است. ما در گروه بازرگانی نصر با اشراف بر دانش تامین چوب و انواع فرآروده های چوبی، در اختیار داشتن امکانات حمل و نقل بین الملل و تجربه کافی در کوشش هستیم تا شرایط بهتری را برای خریداران بین المللی خود فراهم سازیم.

ما با در اختیار داشتن زنجیره حمل با محوریت ایران و ایجاد دفاتر خارجی امکان تامین پایدار با مزیت های رقابت به نسبت کشورهای تولید کننده برای برخی از کشور ها فراهم آورده ایم. کوتاه شدن زمان ترانزیت، تسهیل مراودات مالی، کاهش هزینه ثابت و پایداری در تامین کیفیت محور از جمله خدمات مجموعه بازرگانی نصر میباشد